Rum att hyra i London: enhörningar söker flatmate

Mar 3, 2016 by

Share Button

unicorn

Dessa “Fabulus Of Unicorns” söker en flatmate till sin lägenhet med både ’meditationscenter’ och ’regnbågsgym’!

Just nu finns ett fantastiskt rum att hyra i London men du kommer behöva vara rätt så speciell för att passa kriterierna.
På Facebook skriver Shaft Uddin – som identifierar sig själv som enhörning – att han letar efter en flatmate att dela sitt ’Crystal Castle” med i Tottenham. I kristallpalatset bor även Lauren – som beskrivs som ’the personification of fabulous’ – Cas och Buck.

Rummet passar allra bäst för en ’fabulous professional’ och kostar £570 i månaden. Shaft Uddin jobbar själv som frilansande art director, illustratör, designer och regissör.

 

”Crystal Castle är ett rogivande och avkopplande hem där vi kan ägna oss åt att vara fabulösa – vi har en meditationscenter, regnbågsgym och dansstudio.”

Rökare kommer inte att bli övervägda och husdjur är heller inte välkomna – ”förutom om det är en vit katt”.
Annonsen ackompanjeras av en rad bilder, som visar hur hemtrevligt de tre enhörningarna har det i lägenheten.

Kontakta Shaft (Shoquil) på Facebook (referenser kan ges av oss då vi råkar känna honom).
More: Article in English, Huffingtonpost
unicorn2 unicorn3 unicorn4 unicorn5 unicorn6 unicorn7 unicorn8 unicorn9 unicorn12 unicorn13

unicorn10unicorn11uncicorn16
unicorn15